המדריך השלם לבחירת מערכות ישיבה מבד

רבים אשר עומדים בפני שיפוץ הסלון מתבלטים איזו מערכת ישיבה כדאי לבחור. איזה צבע? כמה ספות? כמה מקומות ישיבה? וכמובן התלבטות הגדולה מכולם, האם לבחור מערכות ישיבה מעור או מערכות ישיבה מבד? הלקוח הישראלי נוהג להחליף מערכות ישיבה בממוצע כל שבע עד עשר שנים. משמע, כי רכישה של מערכת ישיבה צריכה להיות רכישה חכמה, מאחר ומערכת ישיבה זו תשרת אותנו גם לטווח הארוך. המאמר הבא יספר לכם למה כדאי לכם לבחור דווקא במערכות הישיבה העשויות מבד, וגם איך לבחור את המערכת המתאימה ביותר לביתכם.

מערכות ישיבה מבד

מערכות ישיבה מבד

סוגים שונים של בדים 

בראש ובראשונה עלינו לבחור בסוג הבד בו אנו מעוניינים. מערכות ישיבה מבד מיוצרות משני סוגים עיקריים של בדים:

  • הבד הטבעי: זה הוא סוג הבד הפופולארי והיוקרתי ביותר. סוג בד זה עשוי כולו כותנה, או עשוי כולו מפשתן, או משלב את שני הבדים, ארוגים זה לצד זה. הבד הטבעי נושם, אוורירי ונעים ורך למגע, אך מחירו יקר יותר, והוא רגיש לכתמים.
  • בד סינטטי: סוג הבד הנוסף ממנו עשויות מערכות ישיבה מבד הוא הסוג הסינטטי כדוגמת המיקרופייבר והפוליאסטר. המיקרופייבר מתוכנן כך שירגיש ויראה ממש כמו הבד הטבעי, ואילו הפוליאסטר מרגיש מעט מלאכותי. היתרון בבחירת מערכות ישיבה העשויים מבדים סינטטיים הוא שבדים אלו נושמים ואווריריים, עמידים במיוחד בפני כתמים וגם מחירם זול ממחירו של הבד הטבעי.

מדוע כדאי לבחור במערכות ישיבה מבד?   

רבים אשר עומדים בפני רכישה של מערכת ישיבה לסלון מתלבטים האם לבחור מערכת ישיבה העשויה מעור או כזו העשויה מבד. הנה לכם מספר יתרונות ברכישה של מערכות ישיבה מבד:

  • היתרון הגדול ביותר של ריפודים המכוסים בבד הוא המגוון הרחב של הצבעים, הסגנונות והעיצובים שניתן ליצור באמצעות הבדים השונים. המבחר הוא בהחלט גדול יותר, כך שכל אחד יוכל למצוא את הסגנון והצבעים אליהם הוא מתחבר.
  • היתרון הנוסף של ריפודי בד על פני ריפודי עור הוא הנוחות והמגע. רבים מעדיפים את תחושת הבד מבחינת המגע לעומת התחושה שמעניק העור.

טיפים חשובים לבחירת מערכת ישיבה מבד    

בבואכם לבחור מערכת ישיבה העשויה בד מומלץ לעקוב אחר ההמלצות הבאות:

  • מומלץ להגיע לחנות הרהיטים עם המידות המתאימות של הסלון. כך, תוכלו לצמצם במהירות את אפשרויות הבחירה, ולהתמקד בעיצוב ובסגנון.
  • מומלץ לבדוק את מקדם השחיקה של הבד. מקדם השחיקה יכול לנוע בין 10 ל 100, כאשר ככל שמקדם השחיקה מקבל מספר גבוהה יותר, כך עמידות הבד לשחיקה גדלה. למשל: בדים טבעיים יקבלו מקדם שחיקה נמוך, ואילו בדים סינטטיים יקבלו מקדם שחיקה גבוה יותר.
  • יתכן ותעדיפו לרכוש מערכות ישיבה מהן ניתן להסיר את הריפוד. היתרון הגדול ברכישה של מערכות ישיבה כאלו הוא שניתן לפרק את הריפוד ולהכניס למכונת הכביסה, ואפילו ניתן לרכוש כמה סוגים של ריפודים, ולחדש בכל פעם.