סלונים מעור

אחד הטרנדים שכבש את ישראל בשנים האחרונות בנושא עיצוב הבית הוא זה של סלונים מעור. העור על סוגיו השונים נתפס כאיכותי ובעל מראה יוקרתי עבור הישראלי המצוי ועל כן במרבית הבתים והדירות ניתן לראות כיום סלונים העשויים עור כזה או אחר.

עיצוב הבית עובר טרנדים כאלו ואחרים במהלך השנים ולעתים מעונה לעונה אך אם יש משהו שהוא ללא ספק אהוד על הצרכן הישראלי ולא קשור לטרנד כזה או אחר אלו הם סלונים מעור.

סלון הבית הוא ליבו של הבית וכאשר רוצים לשבת בניחותא מול מסך הטלוויזיה עם חברים או קרובים, תמיד מעוניינים בשילוב מנצח של נוחות ומראה יחדיו.

סלונים מעור נמכרים בישראל מזה שנים רבות, כאשר טעמו של הישראלי השתבח עם השנים וכיום הוא מבין הרבה יותר בטיב העור ממנו עשוי הסלון, בארץ המוצא של הסלון (למרות שחשיבות זו פחתה מעט)

וכמובן בעיצוב הסלון הן מבחינת הנוחות והן מבחינת השילוב עם שאר האביזרים בסלון הבית או בבית כולו בכלל.

סלונים מעור

כיצד בוחרים סלון מעור?

ראשית יש לעיין באינטרנט בדגמים השונים של חנויות המתמחות בסלונים ומערכות ישיבה. לאחר מכן חובה עליכם להגיע אל החנות ולראות את הסלון שמשך אתכם בתמונות גם מקרוב. רצוי מאוד לשבת על הסלון במספר נקודות שונות כדי להרגיש אם הוא נוח עבורכם בכל זווית או לפחות בתנוחות שאתם אוהבים לרבוץ בהן על הסלון, אם בישיבה בצידי הספה, אם בשכיבה או שמא במרכז הספה עם רגליים על השולחן. כל אחד והנוחות שלו.

לאחר מכן כדאי לעבור על התפירה של העור ולראות אם היא איכותית ואם היא משתלבת בעיצוב של הסלון עצמו ואינה גורעת מהמראה הכללי שלו.

מה לגבי שיקולי צבע וסגנון?

חשוב מאוד לרכוש סלון לא רק כי הוא יפה בעיניכם אלא לחשוב על העיצוב הכולל שלו בסלון הביתי שלכם. חשוב לבחור בצבע מתאים לשאר הריהוט או הריצוף (קרמיקה, פרקט…)  וכיום ניתן למצוא סלונים מעור לא רק בצבע שחור או לבן אלא במגוון צבעים נרחב שמאפשר כל שילוב שמתאים לכם.

כמו כן ניתן כיום לרכוש מערכות סלוניות עם רגליות נפתחות שמאפשרות שכיבה מול הטלוויזיה או ישיבה בפורמט של כורסא מול המסך הגדול. ניתן לרכוש מערכות שכאלה לכל מושבי הסלון ולעתים רק בצידי הספה הראשית וכדומה. כמו כן ניתן להזמין סלונים מעור שהם בסטים של 2 + 3 או כאלו שהם פינתיים או אף על בסיס שזלונג + ספה תלת מושבית.

כיצד שומרים על איכות העור?

ישנם חומרי ניקוי מיוחדים לרחיצה וניקוי של סלונים מעור ורצוי להתייעץ עם בעלי החנות בעת הרכישה על החומרים הטובים ביותר עבור הסלון שזה עתה רכשתם ולדאוג לטפל בו לפחות פעם בשבוע גם לצרכי ניקיון וגם עבור השרידות שלו לשנים רבות.

סלונים מעור הם דרך מצוינת לשדרג את העיצוב של הבית; הם מעניקים לחדר הסלון מראה יוקרתי במיוחד. הנה כמה טיפים לבחירת הסלון המתאים. וגם, האם תמיד כדאי לקנות סלון מעור?

כיום, ניתן למצוא סלונים שעשויים משלושה חומרים עיקריים, והם: עור, דמוי-עור ובד. לכל אחד מאלו יש את היתרונות ואת החסרונות שלו. מתוך שלושת אלו,

אין ספק כי סלונים מעור הם בעלי המראה היוקרתי והעשיר ביותר, ומשום כך הם מתאימים לכל מי שרוצה לשדרג את העיצוב של הבית.

מתי כדאי לרכוש סלון מעור?

מי מכם שמערכת המיזוג שלו בבית לא יעילה, ישנה או מקולקלת, כדאי שיבחר סלון עשוי בד, כיוון שהוא סופג ומדיף זיעה. בבית שבו מערכת מיזוג חזקה ומצליחה לקרר היטב את חלל הבית בימי הקיץ החמים,

סלונים מעור יהיו נוחים מאוד, כיוון שהקירור בבית ימנע הזעה.

למי זה מתאים?

ככלל, סלון עשוי עור מתאים לכל מי שחפץ בכך. אם רוצים לתת לחדר סלון מראה יוקרתי יותר, המרקם של העור ייתן לו את השדרוג הכי טוב.

עם זאת, ישנם מקרים בהם זה לא מתאים או לא משתלם, למשל אם יש חיית מחמד בבית שיש לה נטייה להרוס דברים.

אם יש לכם גור כלבים או כלב צעיר שעוד לא עבר את שלב הנשיכות, מומלץ שלא לקנות סלון עור בשל מחירו הגבוה.

מהר מאוד, הסלון ייהרס בגלל הצורך של הכלב לנעוץ את שיניו בכל מה שבסביבתו. אותו הדבר עם חתולים, כיוון שסביר להניח שהם ינעצו את הציפורניים שלהם בתוך מערכת הישיבה ויהרסו אותה.

כאמור, מחירו של סלון עור הוא גבוה, ולכן לא שווה לכל כיס. אם אין לכם את התקציב לכך, תוכלו להסתפק לעת עתה בסלון דמוי-עור, ובינתיים לחסוך לסלון עור אמתי.

בחירת הסלון המתאים

בשל מחירו הגבוה של סלון עור, חשוב לעשות כבר בהתחלה את הבחירה המתאימה, ולו רק בשביל למנוע את הזמן והכסף הנדרשים עבור החלפת הסלון שהגיע הביתה בסלון אחר ומשלוח נוסף.

על מנת לעשות את הרכישה הנכונה בפעם הראשונה, כדאי קודם כל למדוד את חדר הסלון בבית, אחרי שמחליטים היכן בדיוק הסלון החדש יעמוד ולמצוא סלון שתואם את המדידות.

דבר שני, בהחלט רצוי ללכת אל החנות כדי לבחון ולנסות את הסלון באופן אישי. פעולה זו תאפשר לקבל רושם מדויק יותר, הן מבחינת העיצוב והמראה של הסלון והן מבחינת הנוחות שלו כאשר יושבים עליו.

כמובן שחשוב לשים לב גם לצבעים ולכל חומר אחר שאולי משובץ בסלון החדש, כך שהעיצוב יתאים לחדר הסלון בבית או לעיצוב חדש שאתם רוצים לתת לו.

לאונרדו סלונים